Sós víz – klóros víz | Vízparton és a medence szélén!
Nem is gondolunk arra, hogy mi minden tapadhat hajukhoz a vízből. A tenger sója és a medencék fertőtlenítőszerei szintén szárító hatásúak, a vízből pedig a többi fürdőzőrő! leoldódott naptej, napolaj, testápoló mind a hajunkra rakódhat, és gátolhatja a fejbőr légzését.
Ezért úszás után mindig öblítsük ki hajunkat tiszta vízzel, a nap végén pedig mossunk hajat kímélő samponnal. A napsugárzás és a víz szárító hatása ellen speciális, UV-szürős hajolajokkal is védekezhetünk, az olaj körbeveszi a szálakat, és megőrzi a nedvességét.
Nyaralás során mennyire károsodott a hajunk, azt úgy ellenőrizhetjük a legegyszerűbben, hogy egy kitépett hajszálat kifeszítünk.
Ha nem szakad el könnyen, hanem egy kicsit megnyúlik, akkor nincs semmi baj, egészséges a hajunk. Ha viszont könnyen elszakad, az annak a jele, hogy rugalmatlan, száraz lett – ilyenkor érdemes hajtápláló krémeket, pakolásokat alkalmazni, amelyek regenerálják a károsodott hajat, nyugtatják a fejbőrt.
Nyáron, amennyire csak tehetjük, kerüljük a hajszárítót és a hajsütővas, hajkiegyenesítő használatát, inkább hagyjuk hajunkat megszáradni a szabad levegőn.
Fésülködéskor legyünk kíméletesek!
Az egyébként is igénybe vett hajat az erőteljes fésülés csak tovább roncsolja. Kerüljük a műanyag fésűt, hajkefét, ehelyett használjunk természetes szőrből vagy fából készült eszközöket. De a legfontosabb, hogy a kefének, illetve a fésűnek a végei le legyenek kerekítve. Így elkerülhető a hajszálak külső fizikai roncsolása.
Mint a szépségápolást általában, a hajápolást se vigyük túlzásba, mert előfordulhat, hogy a túl sok kémiai anyag használatával többet ártunk, mint használunk.
Egy kis recept, amit ha elkészítesz és megeszed szebb lesz a hajad:
Készíts salátát friss zöldségekből és búzacsírából!